Esotérisme / CAMERARIUS (Ioannes Rudolphus)

Lot 32
Estimation :
400 - 500 EUR
Horarium Natalium Centuria I et II. Sive Narratio Historica Variorum in Vita Casuum, Mirabilium Naturae, in Fortunis et Honoribus vivcissitudinum, diversissimorumque eventuum, quos tum Illustres clarique viri, quam inferioris conditionis homines, in utramque partem sustinuerunt. In qua Scientiae Astrologicae veritas ac certitudo, adversus Astrologomastiches, plane et perspicue ostenditur. Francfort, Egenolphi Emmelii, 1610. In-4. Plein chagrin noir moderne. 268 pages non chiffrees. Seconde edition. Traite d'astrologie du medecin allemand Jean Rodolphe Camerarius (1578-1635) qui donne un recueil de 200 horoscopes d'hommes et femmes de l'epoque, parmi lesquels figurent des rois, des princes, des scientifiques, des medecins, des jurisconsultes, des malades atteints de diverses affections. Rousseurs, travail de vers lineaire sur quelques feuillets. Manque a Caillet.
Mes ordres d'achat