CONRADI PHILOSOPHI... Chronicon Schirense,... - Lot 116 - Pierre Bergé & Associés

Lot 116
Estimation :
300 - 400 EUR
CONRADI PHILOSOPHI... Chronicon Schirense, saeculo XIII conscriptum, a P. F. Stephano... additionibus quibusdam notisque auctum. 1623 publicae luci datum. Joannis Aventini Chronicon Schirense, nova hac editione ad praesens usque tempus perductum. Accurante Georgio Christiano Joannis. Argentorati, Ioannis Reinoldi Dusseckeri, 1716 ; petit in-4 veau brun, dos à cinq nerfs (Reliure de l'époque). Une vue hors texte dépliante et deux planches. Reliure usagée, rousseurs