Johann Baptist Homann (1664-1724)

Lot 801
Estimation :
500 - 800 EUR
Résultat : 1 044EUR
Motus in Coelo Spirales Quos Planetae inferiores Venus et Mercurius fecundum Thychonicorum Hypothesin exhibent, pro exemplo ad annum Christi praecipue 1712 et 1713 ; Phaenomena Motuum Irregularium quos Planetae inferiores Venus et Mercurius ad annum Salutis MDCCX ; Ephemerides Motuum Coelestium Geometricae in quibus fecundum Hypothesin Copernicanam omnia Motuum Planetariorum irregolarium Phoenomena h. e. Directiones Stationes et Retrogadationes praecipue ad an. Chr. 1708 et 1709 Insieme di tre stampe colorate raffiguranti delle carte celesti, XVIII secolo, Con cornici (pieghe, qualche piccolo strappo) Johann Baptist Homann (1664-1724) Motus in Coelo Spirales Quos Planetae inferiores Venus et Mercurius fecundum Thychonicorum Hypothesin exhibent, pro exemplo ad annum Christi praecipue 1712 et 1713 ; Phaenomena Motuum Irregularium quos Planetae inferiores Venus et Mercurius ad annum Salutis MDCCX ; Ephemerides Motuum Coelestium Geometricae in quibus fecundum Hypothesin Copernicanam omnia Motuum Planetariorum irregolarium Phoenomena h. e. Directiones Stationes et Retrogadationes praecipue ad an. Chr. 1708 et 1709 Ensemble de trois estampes colorées représentant des cartes célestes, XVIIIe siècle. Avec des cadres (plis, quelques petites déchirures) H_52 cm L_60 cm Provenienza : RR Erre e Erre Antichità di MAria Pia Riva, Rapallo, con perizia del 23 novembre 1998
Mes ordres d'achat