Victor Rousseau (1865-1954)

Lot 183
Estimation :
4000 - 6000 EUR
Résultat : 4 800EUR
Victor Rousseau (1865-1954)
Groupe en bronze à patine médaille représentant un homme assis, le visage tourné vers le ciel, signé. Sur un socle en granit noir mouluré. Zittende man met opgericht hoofd. Gepatineerde bronzen groep, gesigneerd. Sokkel in geprofileerd zwart graniet. H_39 cm L_25 cm Victor Rousseau (1865-1954), sculpteur belge descendant d'une lignée de tailleurs de pierre, débute très jeune sa formation sous la direction de Joseph Polaert puis intègre l'atelier du sculpteur Georges Hanstout en 1884. En 1890, il remporte le prix Godecharle qui lui permet de voyager en Europe, notamment en France où il est influencé par l'Art Nouveau. De retour en Belgique, il collabore avec l'architecte Victor Horta et enseigne à l'Académie Royale des Beaux-Arts dont il sera plus tard le directeur (1919-22 et 1931-35). Son oeuvre d'inspiration hellénique connaît un réel succès de son vivant. Il reçoit les commandes des statues du Pont de Fraguée à Liège (1901- 1904), du bas-relief de la façade de l'hôtel Hannon à Bruxelles (1903) et d'un Christ en Gloire pour la cathédrale d'Oviedo en Espagne. Victor Rousseau (1865-1954) is een Belgische beeldhouwer die stamt uit een steenhouwersgeslacht, hij begint zeer vroeg zijn vorming onder leiding van Joseph Polaert, dan vervoegt hij het atelier van de beeldhouwer Georges Houston in 1884. In 1890 behaalt hij de Godecharle prijs die hem toelaat te reizen in Europa, onder andere in Frankrijk waar hij de invloed van de Jugendstil ondergaat. Terug in België werkt hij samen met de architect Victor Horta, geeft onderricht aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten waarvan hij later de directeur wordt (1919-22 en 1931-35). Zijn werk met Griekse invloeden oogst veel bijval tijdens zijn leven. Hij krijgt de bestelling van de beelden voor de Pont de Fraguée te Luik (1901-1904), van de bas-reliëf op de gevel van het Hannon huis te Brussel (1903) en de Zegevierende Christus voor de kathedraal van Oviedo in Spanje.
Mes ordres d'achat