Lot 92
800 - 1 200 €

Ordonnances royaulx sur le faict de la justice & abbreviation des proces, par tout le royaulme de France, faictes par le Roy nostre sire, & publiees en la court de Parlement a Paris, lan Mil cinq cens trente neuf. Autres ordonnances & edictz faictz par ledit seigneur, jusques en lan mil cinq cens XLI. Ensemble plusieurs ordonnances & statuz, faictz par le court de Parlement, le tout ordonne selon la dacte du temps, auquel lesdictes ordonnances & edictz ont este faictz ainsy quil appert au second feuillet du present livre. Paris, Galliot du Pré & Jehan André, 1541. Petit in-8 de (8) ff., CLIX ff., (1) f. pour l'achevé d'imprimer et la marque de Galliot du Pré: chagrin vert, dos à nerfs, double filet à froid encadrant les plats, filets dorés en bordures intérieures, tranches dorées (reliure vers 1840). Bon exemplaire. Coins émoussés. (Renouard, Imprimeurs et libraires parisiens du XVIe siècle, I, 1964, p. 68, n° 145.- FVB - 21470.- Actes royaux, n° 724).
Mes ordres d'achat