GOTHOFREDUS (DENIS). Corpus juris civilis... - Lot 94 - Pierre Bergé & Associés

Lot 94
Estimation :
400 - 600 EUR
GOTHOFREDUS (DENIS). Corpus juris civilis in quatuor partes distinctum... Editio omnium novissima, Sacratissima Principi, D ; Leopolodo. Francofurti ad Moeum, Sumptibus Societatis, imprimebat Hieronymus Polichius, 1663 ; fort in-folio peau de truie estampée, plaques aux centre des plats, roulettes à froid, dos à cinq nerfs, trace de fermoirs (Reliure allemande de l'époque). Frontispice gravé. Relié à la suite en pagination séparée : Codicis DN. Justiani sacratissimi principis PP. AUG. Repetitae Praelectiones Libri XII. Francofurti ad Moenum, sumptibus Societatis, Hieronymus Polichius, 1663... Authenticae seu novellae constitutiones, Feudorum... Appendix sive Auctarium. Reliure frottée, rousseurs.