Lot n° 227
Estimation :
500 - 700
: 903EUR
LISA LARSON (NÉE EN 1931)
Grès émaillé
Édition Gustavsberg
Estampillé «Lisa L. Gustavsberg»
Vers 1950
H_14 cm
A stamped lion by Lisa Larson in glazed stoneware made by Gustavsberg